Rahşan ve Bülent Ecevit Güzelbahçe’de Yaşayacak

Güzelbahçe Belediye Meclisi Şubat ayı olağan oturumu Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’nin yönetiminde gerçekleştirildi. Başkan İnce geçen ay yapılan çalışmalarla ilgili meclise bilgilendirme yaptı.

04 Şubat 2020 - 15:10

‘İsimleri Güzelbahçe’de yaşayacak’

Güzelbahçe Belediyesi Şubat meclisinde eski Başbakanlardan Bülent Ecevit ve eşiRahşan Ecevit’in anısına Güzelbahçe’de bir parka isimlerinin verilmesi için önerge verildi.Devleti ve milleti için birçok hizmette bulunan, Bülent Ecevit ve kıymetli eşi Rahşan Ecevit’i Güzelbahçe’de isimlerini yaşatmak için böyle bir öneride bulunduklarını söyleyen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Parti grupları, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle ülke yönetiminde yer alanlar Sayın Bülent Ecevit ve Rahşan Ecevit’i ölümlerinden sonra naaşlarını yan yana getirmek için bir araya geldi. Bizde tüm partilerin bir araya geldiği bu birlikteliği Güzelbahçe’de sağlamak istiyoruz. Sayın Bülent Ecevit bir barış insanıydı. ‘yalnız Türklere değil, Rumlara da barış getireceğiz’ diyerek Kıbrıs Barış Harekâtını ve barışı sağlamak için önemli bir misyona sahiptir. Bu ülkeye Başbakanlık yapmış, Cumhuriyet Halk Partisi ve Demokratik Sol Partiler’de Genel Başkanlık yapmış, devletin birçok üst düzey yönetiminde yer almış bir devlet büyüğünün ismini Güzelbahçe’de yaşatmak bizler için gururdur. Bir zamanlar Anadolu insanının ‘Karaoğlan’ lakabıyla andığı ‘Toprak işleyenin, su kullananın’ sözüyle büyük halk kitlelerini arkasından sürükleyen Bülent ve Rahşan Ecevit çiftini KahramandereMahallesi'ndeyaptığımız en büyük parklarımızdan birinde isimlerini yaşatacağız.Bu park kendilerine çok yakışacaktır. Sanatsal bir çalışma olması için bürokratlarımıza talimatı verdik.Yapacağımız bu çalışmadasizdeğerli meclis üyelerimizin görüşlerini de alacağız. Geçtiğimiz ay Sayın Rahşan Ecevit’i kaybetmiştik. Siyaset arenasında Bülent Ecevit’in her zaman yanında olan, Ona fikirleriyle destek olan başarılı bir Türk kadınıydı. Rahşan ve Bülent Ecevit çiftine Allahtan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun” dedi.

Güzelbahçe Belediyesi’nde meclis üyeleri bulunan Ak Parti ve İYİ Parti’de Başkanlıktan gelen önergeyi desteklediklerini, Rahşan ve Bülent Ecevit Parkına Güzelbahçe’de yer vermenin kendilerini mutlu edeceğini belirttiler. Önerge CHP, AK Parti ve İYİ Parti’nin oy birliğiyle kabul edildi.

 

 

 

2020/02/2020-02-04-15-12-03.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()