Purçu, İzmir’in Çernobil’i Olarak Bilinen Nükleer Atıklarla Dolu Kurşun Fabrikasını Sordu

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, İzmir’in Çernobil’i Olarak Bilinen Nükleer Atıklarla Dolu Kurşun Fabrikasını Sordu

18 Haziran 2021 - 11:37

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, konuyu TBMM gündemine taşıyarak hem Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, hem de Sağlık Bakanlığı’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Nükleer atıklar tüm canlılara ölüm saçmaya devam ediyor!

“Nükleer çöplük olarak anılan Gaziemir'deki sahanın temizlenmesi ve rehabilitasyonuna yönelik çalışmaların 14 yıldır yapılmamak olması, “Bu kadar da ihmalkarlık olmaz” dedirtiyor. İddialara göre ÇED raporu olmadan girişilen temizlik çalışması, nükleer atık bertarafında hiçbir uzmanlığı olmayan Turanlar AŞ adlı şirkete verilmiş, söz konusu kurum 1 yıl dolmadan, ödenek alamadığı gerekçesiyle çalışmaları bırakmıştır. 2017'de, tartışmalar arasında ÇED raporu çıkmış, fakat hiçbir somut adım atılmamıştır. Nükleer atıklar toprak, hava, suyu kirletmeye ve tüm canlılara ölüm saçmaya devam ediyor!”açıklamasında bulunan CHP’li Purçu, radyoaktif atıkların nasıl ve ne zaman temizleneceğini, sorumluların niçin cezalandırılmadığını, radyoaktif kalıntılar sebebiyle bölgede kaç kişinin hastalandığını, atıkların neden hala temizlenmediğini sordu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir açıklarında korkutan deprem
İzmir açıklarında korkutan deprem
Gelecek Partisi'nde istifa: 'Kimseye ait değilim'
Gelecek Partisi'nde istifa: 'Kimseye ait değilim'

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()