Okullarda iftar yemeklerine eğitimcilerden tepki geldi

İzmir Karabağlar’da Togemder Anaokulu’nda velilere ve öğretmenlere yönelik verilen iftar yemeğine eğitimciler tepki gösterdi.

30 Mayıs 2019 - 16:56

İzmir Karabağlar’da yer alan Togemder Anaokulu’nda Ramazan ayında velilere ve öğretmenlere yönelik verilen iftar yemeğine eğitimcilerden tepki geldi. Eğitimciler, bu durumun laiklik ilkesine aykırı olduğunu ifade ettiler.

Ramazan ayı ile birlikte okullarda da verilen iftar yemeklerine veli ve öğretmenler tepkili. Karabağlar ilçesinde yer alan Togemder anaokulu da iftar yemeği düzenleyerek velilere ve öğretmenlere katılım çağrısı yaptı. Birçok öğretmen ise bu yemeğe katılmayarak okul müdürüne tepki gösterdi.

Konuya ilişkin Eğitim Sen 1 Nolu Şube Başkanı Necip Vardal ise, “Son zamanlarda laikliği ortadan kaldıran değişiklikler arttı. Bu kurumlar kanun açısından da laik eğitim kurumları. Şimdi böyle kurumlarda bir inançla ilgili etkinliğin okullarda yapılmasını elbette doğru bulmuyoruz. İftara ilişkin yemekler okulda, kamusal alanda verilmez. Bu temel eğitimin laiklik ilkesine aykırıdır. Hem de kuşkusuz her okulda oruç tutmayan arkadaşlarımız vardır. Onların üzerinde de mahalle baskısı oluşmasına neden olur. Yemek verilmek isteniyorsa okul dışındaki mekanların kullanılması gerekir. Bu anlamda okulların bu tür etkinlikler için mekan olarak kullanılması doğru değildir. Yasalara da aykırı olan bir durumdur” dedi. 

Kaynak: evrensel.net

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bornova'nın Doğal Tarım Merkezi 1 yaşında
Bornova'nın Doğal Tarım Merkezi 1 yaşında
Efes Selçuk Belediyesi konutlardaki tadilatları aksatmıyor
Efes Selçuk Belediyesi konutlardaki tadilatları aksatmıyor

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()