Nif ile Spil Dağı’nın Hikayesi İzmir’de Sahneye Taşınıyor!

26 Ekim 2020 - 15:55

Medea Belleği, Bazı Kadınlar ve Hiç Kimse gibi kadın temalı tiyatro oyunlar ile tanınan, fiziksel tiyatro ve oyunculuk üzerine eğitim veren sanatçı Gizem Tataroğlu yeni tek kişilik tiyatro oyunun hazırlıklarına başladı.

Sanatsal üretimlerini ve eğitim faaliyetlerini gezici anlamına gelen, GİZİR isimi altında toplayacağını açıklayan oyuncu Gizem Tataroğlu,  yeni sezona ‘NİF’ adlı  tiyatro oyunu ile merhaba diyecek. 


Nif ile Spil Dağlarının mitolojisininden esinlenerek tasarlanan oyunun hikayesi, seyirciye kahraman Niobe’nin gözünden aktarılacak.

Efsaneye göre Tantonos’un kızı olan Niobe, Manisa’da doğmuş ve çocuklarını bu bölgede yetiştirmiştir. Thebai Kralı Amphion ile evlenip 7 kız ve 7 erkek çocuk dünyaya getirmiştir. Tanrıça Leto, Niobe’yi cezalandırarak bütün çocuklarını öldürtür. Niobe çocuklarının cesetleri başında günlerce yas tutar. Zeus, Niobe’nin acısına son vermek için onu Spil Dağı eteklerinde taş haline getirir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hazine ve Maliye Bakanı değişti: Lütfi Elvan gitti, Nureddin Nebati geldi
Hazine ve Maliye Bakanı değişti: Lütfi Elvan gitti, Nureddin...
AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır’dan Sandal’a yanıt  ‘’Belediyenin gösterdiği alan gerilim düşümüne neden olacaktı.’’
AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır’dan Sandal’a yanıt...

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()