Motorize muhtar iş başında

Foça'ya bağlı kırsal Yenibağarası Mahallesi’nde muhtar ve azalar bir hayırseverin desteğiyle alınan elektrikli motosiklet ile evlere servis yapıyor. Kısıtlamalar, hastalık ve benzeri nedenlerle sokağa çıkamayan yaşlı ve engellilerin telefonla ilettikleri istekleri temin edilerek evlerinde kendilerine teslim ediliyor.

01 Aralık 2020 - 00:06

Yenibağarası Mahallesi Muhtarı Cihat Gerihan Covid-19 önlemleri dolayısıyla sokağa çıkmaları kısıtlı olan yaşlı ve engelli vatandaşlar için mahalle içinde kendilerine hızlı erişim sağlayacak bir araç düşündüklerini ve elektrikli motosiklette karar kıldıklarını belirtti. Bir hayırseverin desteğiyle aracı satın aldıklarını,  azalar ile birlikte,  ihtiyaç sahiplerinin günlük yiyecek içeceklerini, ilaç ve benzeri ihtiyaçlarını temin ederek, hızlı bir şekilde sakinlere ulaştırdıklarını söyledi.  Kaymakamlık personeli iken emekli olduğunu ve muhtar olarak seçildiğini anlatan Cihat Gerihan; “ Devlet memuru zihniyetiyle görevime layık  olmaya çalışıyorum.  Zor bir süreçten geçiyoruz. Ülke olarak. Mahalle olarak. Bu süreçte dışarı çıkamayan yaşlılarımız var. Engelli vatandaşlarımız var. Bunlara daha çabuk ulaşabilmek için tek bir şey için söz vermiştim.  Aradığınızda her zaman yanınızda olacağım demiştim. Buna istinaden bu zor günlerde evinden çıkamayan özellikle engellilerimiz, yaşlılarımıza daha çabuk ulaşabilmek, isteklerini yerine getirebilmek  babıyla bir araç almayı düşündük. Sağolsun bir hayırseverimiz bizlere yardımcı oldu. Aynı şekilde aza arkadaşlarımızda destek oldu. İnşallah  mahallemiz, yaşlılarımız ve engellilerimiz için hayırlı olur. İyi günlerde kullanmak dileğimiz” dedi.

MUHTAR BAKIYOR BİZE

İihtiyaçları temin edilerek, evlerine getirilen vatandaşlardan 82 yaşındaki Ali Kurt ve eşi 79 yaşındaki Elveda Kurt muhtarın motosikletiyle hızır gibi yetiştiğini söyledi. Ali Kurt ; “ Muhtarımıza telefon ediyoruz. Her ihtiyaçlarımızı hemen bize vaktinde getiriyor. “ derken, Elveda Kurt; “ Biz birşey alamıyoruz. Allah razı olsun muhtarımızdan. Muhtarımız getiriyor ekmeğimizi, yumurtamızı, ilacımızı. Pazarlığımızı yapıyor buralardan. Her şeyimizi getiriyor.  Muhtar bakıyor bize. “ sözleriyle memnuniyetini dile getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEVA İzmir’de sahaya indi
DEVA İzmir’de sahaya indi
CHP Milletvekili Kani Beko,
CHP Milletvekili Kani Beko, "KHK ile işten atmak sosyal bir...

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()