Kongre, ABD'deki yolsuzluk paralarına dur dedi

ABD'de yolsuzlukla mücadele amacıyla yapılan düzenleme Kongre'de kabul edildi. Bu düzenlemeyle paravan şirketlerin ülkede faaliyet göstermesi yasaklandı.

02 Ocak 2021 - 12:56

"Tarihi" olarak değerlendirilen yeni düzenleme, ABD ordusuna bütçe tahsis eden yıllık Milli Savunma Yetki Kanunu kapsamında yer aldı ve Cuma günü kongrede veto edilemeyecek bir çoğunlukla kabul edildi.

Yeni kurallar kapsamı altında, artık firmalar hazine departmanının Mali Suçlar birimine "intifa hakkı" (gelirlerden kimin yararlandığı) bilgisi sağlamak zorunda olacak.

‘TARİHİ KARAR’

Suç kapsamındaki fiiller ve yolsuzluğa bulaşmış yabancı yetkililerin elde ettiği gayrı meşru gelirlerin kullanılmasını amaçlayan paravan şirketler de bu düzenlemeyle yasaklanıyor.

Bu yasanın kongrede kabul edilmesi için uzun süredir lobi çalışması yürüten Uluslararası Şeffaflık grubu, bu yeni yasayı "tarihi" olarak değerlendirerek, "ABD kongre tarihinde yolsuzlukla mücadele için geçirilen en önemli önlemlerden biri olarak" nitelendirdi.

Kaynak: Independent

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Seyyar esnaf derdini Meclis'te anlatacak
Seyyar esnaf derdini Meclis'te anlatacak
'Rıza Bey Apartmanı yerine çocuk parkı yapılsın'
'Rıza Bey Apartmanı yerine çocuk parkı yapılsın'

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()