Reklam

"Kök Hücreden Saç Üretmek Kelliğin Çözümü Olabilir"

Araştırmacılar kök hücreden doğal görünümlü saç üretebilecek bir yöntem geliştirdiklerini açıkladı.

29 Haziran 2019 - 16:38

Kök hücrelerden saç kökü üretiminin kelliğe çözüm bulma yolunda önemli bir adım olabileceği düşünülüyor.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre araştırmacılar vücudun herhangi bir kısmında dönüşüm geçirebilen hücrelerden saç üretti. Fakat şu ana kadar süreç üzerinde çok az denetim sağlanabildi.

Ancak ABD’li araştırma ekibi hücrelerin ekilmesi ve geliştirilmesiyle doğal saç üretimini kopyalayacak bir sistem geliştirilebileceğini söyledi.

Çalışmanın bulgularını Los Angeles’taki International Society for Stem Cell Research’ün (ISSCR) konferansında sunan araştırmacılar milyonlara yardım edebilecek başarıyı “kritik bir ilerleme” olarak niteledi. 

Kaliforniya’daki Sanford Burnham Prebys Medical Discovery’den Dr. Alexey Terskik “Kök hücrelerinin kullanımıyla doğal görünümlü saç oluşumunda güçlü, yüksek kontrollü bir yönteme sahibiz” dedi.

Kaynak: t24.com.tr

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akademi Bayraklı
Akademi Bayraklı
Çeşme’de Toplu İş Sözleşmesi sevinci
Çeşme’de Toplu İş Sözleşmesi sevinci

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()