Kızlarağası'nda Cumhuriyet Kutlaması

Tarihi Kemeraltı Çarşısı içinde hizmet veren Kızlar Ağası Hanı ve Çevresi Kat Malikleri’nin Cumhuriyet’in ilanının 95. yıldönümü dolayısıyla düzenlediği İlkokullar arası Atatürk ve Cumhuriyet konulu şiir yarışmasının ödül töreni renkli görüntülere sahne oldu.

27 Ekim 2018 - 18:31

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Tarihi Kemeraltı Çarşısı içinde hizmet veren Kızlar Ağası Hanı ve Çevresi Kat Malikleri’nin Cumhuriyet’in ilanının 95. yıldönümü dolayısıyla düzenlediği İlkokullar arası Atatürk ve Cumhuriyet konulu şiir yarışmasının ödül törenine katıldı. Han yönetimince düzenlenen yarışmada dereceye giren minikler ödüllerini başkan Pekdaş’ın elinden aldı. Kızlar Ağası Hanı girişinde gerçekleştirilen ödül törenine Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın yanı sıra Konak Kent Konseyi Başkanı Hamit Mumcu, handaki işletmelerin sahipleri, okul yöneticileri ve veliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından yarışmada dereceye giren minikler Ceylin Nas, Dilara Sude Tarhan ve Kuzey Yeniçiftlik yazdıkları şiirleri okudu.

KURTULUŞUN SİMGESİ

Törende konuşan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Kızlar Ağası Hanı’nın da içinde bulunduğu Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın Milli Mücadele’nin önemli simgelerine ev sahipliği yaptığını söyledi. Kızlar Ağası Han’ın İzmir’in işgalinde ilk kurşunun atıldığı Pasaport’a 10 dakika, İzmir İktisat Kongresi’nin yapıldığı ve şu anda yerinde anıtın bulunduğu Banka Han’a ise 2 dakika mesafede olduğunu söyleyen Pekdaş, Cumhuriyet coşkusunun bu tarihi noktada yeniden yaşatılıyor olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Başkan Pekdaş, Han yönetimine de çocuklara Atatürk ve Cumhuriyet sevgisini aşılayan yarışmayı düzenlediği için teşekkür etti. Kızlar Ağası Han’ı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Safi de, kendisinin bir Atatürk sevdalısı olduğunu belirterek, destek veren herkese teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Pekdaş ve Han yöneticileri yarışmada dereceye giren miniklere ödüllerini verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Komünist inisiyatif, pandeminin arkasına sığınılarak hakların gaspedilmesine tepki gösterdi
Komünist inisiyatif, pandeminin arkasına sığınılarak hakların...
Berber: Bu iki müzenin İzmir' de bir an önce açılması gerekiyor
Berber: Bu iki müzenin İzmir' de bir an önce açılması gerekiyor

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()