Karaburun Cumhuriyet için tek yürek

Karaburun’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu, 28 Ekim Pazartesi günü ilçe merkezinde gerçekleştirilen Cumhuriyet Yürüyüşü ile başladı. Yurttaşların yoğun katılım gösterdiği coşkulu kortejin ardından Atatürk Anıtı'na çelenkler sunuldu, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

29 Ekim 2019 - 10:15

Kutlamalar aynı coşku ile 29 Ekim Salı günü de devam edecek. Saat 10.30'da yapılacak resmi tören ve gün boyunca süren etkinliklerin ardından, Karaburun Merkez ve Mordoğan Mahallesi’nde akşam binlerce vatandaşın katıldığı kortej ve fener alayı ile gece son bulacak.

Saat 19.00'da Karaburun Merkez’den başlayarak İskele’de tamamlanacak fener alayı, görsel bir şölene ev sahipliği yapacak. Ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle marşlar eşliğinde yürüyecek Karaburunlular Cumhuriyet Bayramı’nın 96. Yıl coşkusunu yüreklerinde yaşayacaklar.

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Atatürk’ün “En büyük eserim” dediği Cumhuriyetin 96’ıncı yılını coşkuyla kutladıklarını belirterek, “Türk Ulusu olarak Cumhuriyet devrimine, Atatürk’ümüzün ilkelerine sahip çıkmaya, Cumhuriyet coşkusunu halkımızla birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Karaburunlu hemşehrilerimi de bu kıvancı paylaşmaya davet ediyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()