İzmir Gazeteciler Cemiyeti, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun"

19 Mayıs 2022 - 10:40

Yönetim Kurulu'nun yayınladığı mesaj şöyle:

"19 Mayıs 1919 işgale uğramış bir ulusun kurtuluş destanının yazılmaya başlandığı tarihtir. 19 Mayıs, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, yurdun en karanlık ve umutsuz günlerine rağmen mücadele ve bağımsızlık ruhundan taviz vermeden bağımsızlık meşalesini yaktığı gündür. Çünkü Mustafa Kemal bu yola, “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır.” parolasıyla çıkmış, halkından gördüğü destekle güçlenen ulusal mücadelemiz 30 Ağustos 1922’de zaferle taçlandırılmış, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilanıyla ilelebet payidar kılınmıştır.

103 yıl önce can bulan kurtuluş ruhunu, ülkemizin aydınlık geleceği gençler ile her geçen yıl daha da güçlendirip, laik, demokratik ve hukukun üstünlüğünü temel alan bir cumhuriyet yönetiminde sonsuza kadar yaşatmak için mücadele etmeye devam edeceğiz.

Atatürk'ten miras aldığımız ilkeler ışığında, bulunduğumuz olağanüstü şartlara rağmen mücadele ruhundan ödün vermiyor ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkesinin bağımsızlığı için can veren, mücadele eden tüm neferlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz."

Bu haber 96 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sedat Peker'den Mehmet Cengiz ve Mesut Yılmaz paylaşımı
Sedat Peker'den Mehmet Cengiz ve Mesut Yılmaz paylaşımı
Demirtaş'tan HDP'ye: Türkiye açılımı yapmak zorundayız
Demirtaş'tan HDP'ye: Türkiye açılımı yapmak zorundayız

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()