İzmir’de CoronaVac Aşısı Sağlık Çalışanlarına Uygulanmaya Başladı

Türkiye genelinde olduğu gibi İzmir’de de sağlık çalışanları korona virüsüne karşı aşılanmaya başladı.

14 Ocak 2021 - 19:06

Çin'den tedarik edilen 'CoronaVac' aşısına Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun acil kullanım onayı vermesinin ardından İzmir’de görev yapan sağlık çalışanları aşı olmaya başladı.

Hazırlıklar tamamlandı…

 

Hafta boyunca aşılama programı kapsamında yapılan planlama ve hazırlıkların sonunda İzmir genelindeki sağlık çalışanlarına 'CoronaVac' aşısı belli bir program dahilinde hızlı bir şekilde uygulanıyor.

 

Tüm sağlık tesislerinde olduğu gibi İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Ana Hizmet Binası’nda düzenlenen aşı odasında sağlık çalışanlarına aşı uygulaması il genelinde olduğu gibi eş zamanlı olarak başlatıldı.

 

'CoronaVac'  aşısı olan İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop: “Tüm sağlık çalışanlarımızı aşı olmaya davet ediyorum.”

 

İzmir’deki aşı uygulama çalışmalarını yakından takip eden İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop, korona virüsün aşı ile yenilgiye uğratılacağına dikkat çekti. 'CoronaVac'  aşısı olan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Öztop, “İlimizde aşılama çalışmaları başladı ve sorunsuz bir şekilde aşılama işlemleri devam ediyor. Aşıyı önemsiyoruz. Tüm sağlık çalışanlarımızı aşılanmaları için buradan ilgili yerlere davet ediyorum.” dedi.

 

Hafta sonuna kadar tamamlanması planlanıyor…

 

İl genelinde; kamu, üniversite ve özel hastaneler ile birinci basamak sağlık tesislerinde görev yapan sağlık çalışanlarına aşı uygulamasının devam ettiği,  en geç hafta sonuna kadar tüm sağlık çalışanlarının aşılanmasının planlandığı belirtildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEVA İzmir’de sahaya indi
DEVA İzmir’de sahaya indi
CHP Milletvekili Kani Beko,
CHP Milletvekili Kani Beko, "KHK ile işten atmak sosyal bir...

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()