İsrail milletvekililerinden Ermeni Soykırımı’nı tanıma...

İsrail milletvekililerinden Ermeni Soykırımı'nı tanıma girişimi

İsrailli milletvekililer, Ermeni Soykırımı’nı tanıma çağrısında bulundu. “Siyonist Birlik” Partisi milletvekili Itzik Shmuly ve Başbakan Benyamin Netanyahu'nun partisi “Likud”dan milletvekili Amir Ohana, İsrail parlamentosunda (Knesset) Ermeni Soykırımı’nı tanıyan yeni yasa tasarısı sunabileceklerini söyledi.

28 Mayıs 2018 - 15:01

İsrail, Ermeni Soykırmı’nı tanırsa,Osmanlı İmparatorluğu’nda Ermenilere karşı işlenen suçun gerçek adını kullanan ülkelerin listesine girecek.

Ohana, "Adaleti sağlamak için geç değil. Ermenilere yapılan korkunç adaletsizliği resmen tanımanın vakti geldi. Hitler, Wehrmacht yetkililerine Polonya'daki kitlesel yok etme planını sunduğunda, onları dünyanın tepkisi konusunda yatıştırırken 'Bugün kim Ermenilerden bahsediyor ki?' dedi. Sadece bu nedenden bile bu soykırımı resmen çoktan tanımalıydık" ifadelerini kullanıdı.

Hatırlanacağı üzere, “Yeş Atid” partisi lideri Yair Lapid, bu yıl başında Ermeni Soykırımı'nın tanınması için parlamentoya bir tasarı sundu, ancak Şubat’ta yapılan oylamada tasarı onaylanmadı. Bu aynı konuda bir tasarının ağustosa kadar Knesset'e sunulamayacağı anlamına geliyor.

Kaynak: avaztürk.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Siyasetinde de Kadının Adı Yok
İzmir Siyasetinde de Kadının Adı Yok
CHP'de Gün MYK Günü
CHP'de Gün MYK Günü

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()