İGC: Soru Sormak Gazetecinin Görevidir

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC), Fox TV muhabirinin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ nin ihalesiz et alımı konusundaki iddialarla ilgili sorusuna ‘maskaralık’ demesine yaptığı açıklamayla tepki gösterdi.

22 Ekim 2018 - 08:49

İGC yönetim kurulu imzasıyla yapılan açıklamada Bakan Pakdemirli ile ilgili, “Fox Tv muhabirine kullandığı ifadeleri gazetecilik mesleğine yapılmış bir hakaret olarak görüyor ve kınıyoruz” denildi.

Açıklamanın devamında: “Pakdemirli’nin kendisine yöneltilen soruya ‘ıvır zıvır işlerle uğraşmayın, yaptığınız gazetecilik değil, maskaralık’ şeklinde yanıt vermesi, gazetecilik mesleğine yapılan bir hakaretin ötesinde halkın haber alma özgürlüğüne yapılmış bir engellemedir. Doğru bilgiye ulaşmak, halka doğru ve tarafsız haber ulaştırmak gazetecinin görevi ve sorumluluğudur. Gazetecinin bu asli görevini yerine getirirken ilgili yetkililere soru yöneltmek yaşamsal haklar arasında yer alır. Gazeteci kamu yaşamını belirleyen, halkı ilgilendiren tüm olayları izleme, araştırma, soru sorma hakkına sahiptir. Gazeteciler, her kosulda  mesleklerini yapma mücadelesini sürdürecektir.” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Komünist inisiyatif, pandeminin arkasına sığınılarak hakların gaspedilmesine tepki gösterdi
Komünist inisiyatif, pandeminin arkasına sığınılarak hakların...
Berber: Bu iki müzenin İzmir' de bir an önce açılması gerekiyor
Berber: Bu iki müzenin İzmir' de bir an önce açılması gerekiyor

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()