Heteroseksüeller, 'Onur Yürüyüşü' Düzenleyecek

Heteroseksüeller, "En çok baskıya biz maruz kalıyoruz" şeklinde konuştu.

28 Haziran 2019 - 14:16

ABD'nin Boston kentinde bir heteroseksüel onur haftası yürüyüşü düzenlenmesi için yapılan başvuru belediye tarafından kabul edildi.

Pink News'un aktardığına göre yürüyüş, Super Happy Fun America isimli bir grup tarafından düzenleniyor. Bu grubun internet sitesi heteroseksüel bireylerin ABD'de en sert biçimde baskıya maruz kalan grup olduğunu iddia ediyor.

Grubun başkanı John Hugo düzenlediği basın toplantısında, "Böyle bir şey yapmanın olağan dışı olduğunu biliyorum, ama daha önce de ilk başta popüler olmayan bir çok şey ana akım haline geldi" dedi. Hugo, böyle bir yürüyüşün neden düzenlendiğiyle ilgili olarak, "Kimseden nefret etmiyoruz, biz de herkesin yaptığı gibi kendi kutlamamızı yapma hakkına sahip olmak istiyoruz. Toplumun her zümresinden insan saygı gösterdiği sürece katılabilir" ifadelerini kullandı.

Hugo kendisini "yıllardır siyasetin içinde olan ve heteroseksüel olduğunu açık bir şekilde söyleyen" biri olarak tanımlıyor.

Boston Belediye Başkanı Marty Walsh daha önce bu tür izinlerin verilmesinin "kendi görüşleriyle uyuştuğu" anlamına gelmediğini belirtmişti. Walsh, yürüyüşe katılmayacağını söyledi.

Yürüyüş için düzenlenen posterlerde, "Eğer onlara heteroseksüel olduğumu söylersem beni yine de sevecekler mi?" ifadeleri yer alıyor. Bu sorunun altında da, "Olduğun kişiden utanma" yazıyor.

Yürüyüşün saha yöneticisinin eski Breitbart editörü Milo Yiannopoulos olacağı bildirildi. Yiannopoulos'un nefret söylemleri sebebiyle Twitter ve Facebook erişimi yasaklanmıştı. 

Kaynak: t24.com.tr

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AVRUPA ŞAMPİYONASI EFES SELÇUK PAMUCAK SAHİLİ’NDE
AVRUPA ŞAMPİYONASI EFES SELÇUK PAMUCAK SAHİLİ’NDE
Başkan Koştu’dan dedektif gibi çalışan zabıtaya ödül
Başkan Koştu’dan dedektif gibi çalışan zabıtaya ödül

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()