Özel Gereksinimli Çocuklar İçin Depremde Yapılabilecek Uygulama ve Uyarlamalar Semineri

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Mesleki Gelişim Akademisi Projesi kapsamında öğretmen ve yöneticilere yönelik yüz yüze eğitimlerine bir yenisi daha eklendi.


Özel Gereksinimli Çocuklar İçin Depremde Yapılabilecek Uygulama ve Uyarlamalar Semineri

15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda “Özel Gereksinimli Çocuklar İçin Depremde Yapılabilecek Uygulama ve Uyarlamalar Semineri” Gerçekleştirildi. Demokrasi Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Emre Ünlü’nün eğitimci olduğu seminerin açılışına; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, eğitim yöneticileri, AR-GE personeli ve öğretmenler katıldı.

Seminer açılış programı 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anarak başladı. Her çocuğun başlı başına bir birey olduğu ve her çocuğun özel olduğu gerçeğinden yola çıkılarak “Özel Gereksinimli Çocuklar İçin Depremde Yapılabilecek Uygulama ve Uyarlamalar” konusunun ele alındığı seminer, AR-GE biriminde görevli öğretmen Zuhal Bal’ın konuşmasıyla başladı. Seminerin içeriği ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapan Bal, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Mesleki Gelişim Akademisi kapsamında 14 alanda öğretmenlere yönelik gerçekleştirilen eğitimlere değindi. Bal, bu eğitim faaliyetleri sayesinde öğretmenler arası iletişimle sağlanacak olan deneyim paylaşımlarının öneminin altını çizdi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür; Demokrasi Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Emre Ünlü’ye verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Öğretmenlik mesleğinin önemine değinen Yentür, mesleğin merhamet ve fedakârlık boyutuna dikkat çekti. Özel Eğitim öğretmenliğinin büyük bir gayret gerektirdiğinin altını çizen Yentür, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hizmet içi eğitimlere çok önem verdiklerini söyledi. İzmir olarak hem öğrenen hem öğreten olmak adına bu eğitimlerin değerli olduğunu ifade eden Yentür, Özel eğitim öğretmenlerine yönelik yapılan çalışmaların amacına ulaşmasının iyi bir koordinasyonla sağlanacağını söyledi. Katılımcılara teşekkür eden Yentür konuşmasının sonunda depremde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Yentür, konuşmasının sonunda Doç. Dr. Emre Ünlü’ye sertifikasını takdim etti.