Karşıyaka’da milli gurur

Kanada’nın Kingston kentinde düzenlenen Laser 4.7 Dünya Şampiyonası’nda önemli başarılara imza atan KSK’li milli yelkenciler, Karşıyaka’da büyük coşkuyla karşılandı. U16 Dünya Şampiyonu olan Derin Baytur ile dereceye giren sporcular için Karşıyaka Yelken Tesisleri’nde kutlama töreni yapıldı.


Karşıyaka’da milli gurur

Kulüp tarafından gerçekleştirilen buluşmaya; milli yelkenciler ve aileleri, Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, Divan Kurulu Başkanı Fatih Diniz, Yelken Şubesi Başkanı Seyhan Evlioğlu ve şube yöneticileri katıldı. 

 

NİCE ŞAMPİYONLUKLARA!

Karşıyaka Spor Kulübü’nün (KSK) şehrin yapı taşlarından biri olduğunu vurgulayan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, “KSK Yelken Şubesi de çıkardığı şampiyonlarla göğsümüzü kabartıyor. Milli takımlara başarılı sporcular yetiştiriyor. Bu anlamda sporcularını ve kulübünü seven KSK Başkanı ile Yelken Şubesi yöneticilerini kutluyorum. Yelken sporunun geçmişi, bugünü ve yarınını çok önemsediğimi belirtiyor ve derece alan tüm çocuklarımızı, gençlerimizi kutluyorum. Nice şampiyonlukları kutlamak üzere” dedi. 

 

“NE KADAR GURUR DUYSAK AZ”

KSK Başkanı Turgay Büyükkarcı “Bu muhteşem çocukları yetiştiren anne ve babalara teşekkürler. Emeği geçen Yelken Kulübü yöneticilerine; verdiği ve vereceği destek nedeniyle Federasyon Başkanımıza teşekkürler. Çocuklarımızla ne kadar gurur duysak azdır” derken, KSK Divan Kurulu Başkanı Fatih Diniz de “Yelken zor bir spor ve dünya şampiyonu olmak daha da zor. Kanada’da bize bu sevinci yaşatan Derin’i ve hocasını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. 

 

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMALIYIZ”

Karşıyakalı sporcuların başarılarının devamını dileyen Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay şunları kaydetti: “Bu ortamı yaratan herkese emeği olan herkese spor hocalarına, çocuklarımıza ve ailelerine ayrı ayrı teşekkürler. Karşıyaka sizlerle güzel. Genç yaşında dünya şampiyonu olan bir sporcuya ev sahipliği yapmak gerçekten çok gurur verici. Kutlamanın ötesinde başarılarının devamı için üzerimize düşeni yapmalıyız diye düşünüyorum. Derin’i ve derece alan diğer sporcularımızı yürekten kutluyorum. Bu başarıların devamını diliyorum.”

 

Törende Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, U16 Dünya Şampiyonu olan Derin Baytur’a bir adet lazer yelken armağan ederken, KSK Yelken Şubesi Başkanı Seyhan Evlioğlu bir adet tam altın, Divan Kurulu Başkanı Fatih Diniz de bir adet tam altın hediye etti.