Sabancı Holding, Yünsa'yı satıyor

Sabancı Holding, Yünsa'daki yüzde 58'lik hissesinin tamamının satışı için yetki verdi. Hisselerin değeri yaklaşık 17 milyon lira.


Sabancı Holding, Yünsa'yı satıyor

Sabancı Holding, tekstil alanındaki en büyüklerden olan Yünsa’yı elden çıkarıyor. Holding, Yünsa’nın yüzde 57,9’una karşılık gelen tüm hisselerinin satışı için CEO Cenk Alper ile Çimento Grup Başkanı Tamer Saka’yı yetkilendirdi.

 

Holding, açıklamayı bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptı.

16 milyon 878 bin lira değerindeki satış için KAP bildiriminde şöyle denildi:

“Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 23 Ağustos 2019 tarihli toplantısında; Şirketimiz portföyünde yer alan 16.878.507,00 -TL nominal değerdeki 1.687.850.700 adet Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ne ait hisse senetlerinin tamamının satılmasına; satış işlemleri ile ilgili olarak hisse alım ve satım anlaşması (“Anlaşma”) ile Anlaşma’ya ek dokümanlar ile belgeleri ve devre ilişkin sair dokümanları Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. adına imzalamaya ve devir için gerekli her türlü işlemleri gerçekleştirmeye, Chief Executive Officier Cenk Alper ile Çimento Grup Başkanı Tamer Saka’nın diledikleri bedel ve şartlarla, birlikte olmak şartıyla yetkili kılınmalarına karar verilmiştir.”