CHP'li Karabağlar Meclis Üyesi Sait Karaaslan, “Siyaset değil, hizmet konuşalım”

Karabağlar Belediye meclisinde CHP’li Sait Karaaslan, siyasi eleştirilerin değil hizmet çabasının kente fayda sağlayacağını ifade ederek, AK Partililerin iki belediye çalışanıyla ilgili önergesinin kentin faydasına olmadığını vurguladı.

07 Ağustos 2019 - 09:44 - Güncelleme: 07 Ağustos 2019 - 09:52

CHP Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Sait Karaaslan, “Siyasi söylem ve eleştiriler Karabağlar’ı ileri taşımaz. Daha iyi hizmetler için çalışalım” dedi.

Karabağlar Belediye Meclisi Ağustos ayı ikinci oturumu Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya CHP’li Sait Karaaslan’ın hizmetlere destek çağrısı damgasını vurdu. Karaaslan, önceki oturumda AK Parti grubunun iki belediye çalışanına yönelik verdiği önergenin de hizmete değil; siyasi polemiklere hizmet ettiğini kaydetti.

Karaaslan, siyasetin topluma hizmetin bir aracı ve kurumu olduğunu ifade ederek, “Daha iyiyi daha doğruyu topluma taşımak için siyaset yapılır. Bizler, Karabağlar’da meclis üyesi seçilmeden önce bütün mahalleleri, caddeleri sokakları ve hata evleri mümkün olduğu kadar ziyaret etmeye çalıştık. Bir takım hizmet vaatlerinde bulunduk. Mevcut hizmetlerin daha da artacağını, olmayan hizmetlerin de biz seçilecek meclis üyeleri tarafından sizlere ulaşacağı vaadini ve taahhüdünü verdik” diye konuştu.

KALICI PROJELER KONUŞALIM

Karaaslan, İzmir’deki metropol ilçelerin bazı özellikleriyle öne çıktığını ifade ederek, “Kimi ilçemizde deniz ön planda, bazılarında AVM’ler, üniversiteler, kimi ilçemizde de sanayi ön planda. Daha on yıl önce Bayraklı, gecekondu ilçesi olduğu halde, bu gün metropolitan alan konumuyla İzmir iş dünyasının tercih ettiği bir ilçemiz haline gelmiştir. Karabağlar ilçemize baktığımızda tamamen meskenden oluşan sanayisi ve üretimi az olan, sadece mobilya üretimi ile biraz can bulmaya çalışan bir ekonomik tabloya sahiptir. Mobilya sektörü de kendine uygun sanayi koşuları bulursa o da şehrin dışına taşınacaktır. Bunun dışında Karabağlar’ı ön plana çıkaran hiç bir özellik ve aktivite yok; ama biz meclis üyeleri her mecliste “Karabağlar’a hizmet için geldik. Hizmet için, stratejik planlar için varız” diyoruz. Planlar İçin varsak çözümünü de beraberinde getirip kaynağını da oluşturacağız. Siyasi parti gözetmeksizin meclis üyeleri olarak güç birliği yapalım. Karabağlar’a kalıcı projeler yapıp,  hizmetin her türlüsünü getirelim; ama sırf siyaset olsun diye Karabağlar’ı konuşursak yürüyecek fazla yolumuz yok, demektir” açıklamasını yaptı.

DEMOKRASİ İSİMDE KALMASIN

Karabağlar’da otuzun üzerinde mahallede belediye tarafından planları bittiği halde bu mahallelerin hizmet beklediğini belirten Karaaslan, “Eskiizmir, Limontepe ve Cennetçeşme’de 13 mahallemizin imarı bakanlık tarafından kısırlaştırılmış ve imara kapatılmıştır. Bu bölgede hizmetin önü kapatılmıştır. Hizmet bekleyen on binlerce vatandaşımız mağdurdur. Adı ‘Demokrasi’ olan; ama belediye başkanımızın, konuta açılmamasını  ve 82 hektarının tamamımın  üniversiteye ayrılmasını isteyen Belediye Başkanımıza kulağımızı tıkıyoruz. Demokrasi sadece üniversite adıyla gelmesin, gündelik ve siyasi hayatımızda gerçekten yer alsın. Üniversite, Karabağlar’a güçlü bir kimlik kazandıracak, gelecekle ilgili önünü açacak en büyük projedir.  Başkan Sayın Selvitopu’nun gelecekle ilgili öngörüsünü dikkate almak gerek ve Demokrasi Üniversitesi’nin gelişime açık ve ilçeyi de geliştiren bir konumda olmasını sağlamalıyız” sözlerine yer verdi.

BUNLARI AK PARTİLİLER KONUŞMALI

Uzundere’deki stadyum için de çağrıda bulunan Karaasalan, “Uzundere bölgesinde spor kompleksi adı altında yapılacak stadyuma İller Bankası’ndan destek olalım.  Karabağlar’ın marka değeri yükselsin. Aslında  bu sözleri benim değil; AK Partili meclis üyesi arkadaşlarımızın yapması gerekti. Biz yine de onların sağ duyusuna  güveniyoruz. Gereken adımı atacaklarına şüphemiz yok” dedi.

İKİ PERSONELİN DURUMU

Karaasalan,  Muhittin Selvitopu’nun iki dönemdir belediye başkanlığı görevinde bulunduğunu ve personelle ilgili hiçbir hukuki soruşturma yaşamadığının altını çizerek şöyle konuştu:

“Personel sayısıyla ilgili geçtiğimiz oturumda gereken açıklamayı yaptı. Bugüne kadar bu konularda hiçbir hukuki soruşturmaya tabi olmamış bir belediye yönetimi söz konusu. Şunu da herkes bilsin ki, kamu kaynaklarından bir bardak suyu bile kimseye haksız yere harcatmaz. Hele hele bünyesindeki iki çalışanın göstermelik olarak kadroda yer almasına asla müsaade etmez. İşçi kadrosunda çalışan herkes siyaset ile uğraşabilir, siyasi partilerde görev yapabilir. Unutmayalım ki yürütme meclisin değil, başkanın inisiyatifindedir. Biz meclis üyelerinin görevi siyasi bir tutumla kişileri konuşmak değil, Karabağlar’a hizmettir. Karabağlar’ı daha çok tanınır daha çok ziyaret edilen bir ilçe haline getirelim.  Her toplantımızda söz alan her arkadaşım ‘hizmet’ diye söze giriyor. O zaman,  Karabağlar Belediyesi’nin  hazırladığı 20 projeye destek olalım. Karabağlar’ımız daha ileri bir noktaya taşınsın.”

Kaynak: mazlum vesek

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üçkuyular-Narlıdere metrosu için  imza atıldı
Üçkuyular-Narlıdere metrosu için imza atıldı
Büyükşehir’den İzmir trafiğine altın dokunuşlar
Büyükşehir’den İzmir trafiğine altın dokunuşlar

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()