CHP Konak İlçe Başkanı Gruşçu'dan Bursa Belediye Başkanını İstifaya Davet

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın, belediye meclis toplantısında Cumhuriyet Halk Partili üyelerin yapmış olduğu ‘30 Ağustos Zafer Bayramı’nda toplu taşıma ücretsiz olsun’ önerisine verdiği ‘Halkın tamamını ilgilendiren bir bayram değil' şeklinde talihsiz ve mesnetsiz açıklamasının üzerinden geçen sürede kendisinden ve AKP’li yetkililerden gelecek açıklamayı bekledim; ancak kamuoyunun tepkisine karşın sessiz kalarak bir kez daha vicdanları yaraladılar.

22 Temmuz 2019 - 11:33

‘30 Ağustos Zafer Bayramı halkın genelini ilgilendiren bir bayram değil’ diyen Alinur Aktaş şunu bilmelidir ki, yönettiği güzel şehrimiz Bursa 11 Eylül 1922 tarihinde işgalden kurtulduysa, al bayrağımız hala bu güzel memleketimizin semalarında dalgalanıyorsa ve kendisi bu şehrin belediye başkanıysa, bunu Büyük Taaruzda can veren aziz şehitlerimize borçludur. 

 

Ancak anlaşılıyor ki, bu sözleri sarfeden zatın kanı kırmızı akmıyor aklı beyaz düşünmüyor. Vatan, ülke, bayrak sevgisi nedir bilmeyen bu şahsın Büyük Taaruzun sonunda yakıp yıkarak kaçan işgalcilerden ne farkı var? En azından yol yakınken tarih ve vatan bilincinden uzak olan zihnini ve yüreğini de alıp  makamını işgal etmeyi bırakmalıdır.

 

17 yıldır AKP zihniyetinin tezahürü, toplumu birbirine çarpıştırmak ve bölmek üzerine kurulmuştur. AKP zihniyeti yine aynı oyunu topluma oynamaya çalışmaktadır. Toplumu çarpıştımaya yönelik bu düşüncelere asla prim vermememiz ve ortak değerlerimize daha fazla sahip çıkmamız gerektiğini belirtmek isterim. 30 Ağustos milletimizin ortak değeridir. CHP’li, Akpartili, MHP’li, HDP’li ve farklı görüşlerde olan; bu topraklar üzerinde kardeşçe, bir ve bütün olarak yaşayan yurttaşlarımızın ortak birlik ve bütünlük bayramıdır. Biliyoruz ki, yurttaşlarımız bu söylemlerden rahatsızdır .

 

AKP Genel Başkanı, il başkanı ve ilçe başkanlarının bu duruma suskun kalması belediye başkanının söylemini onayladıkları anlamına gelmektedir. Bu ayrıştırıcı dili kınıyoruz. AKP Genel Başkanının gerekli açıklamada bulunarak, parti içi disiplin sürecini başlatmasını bekliyoruz. Aksi halde zan altında kalacaklar, belediye başkanının söylemlerini onayladıklarını beyan etmiş olacaklardır.

 

Ülkemizin milli ve manevi değerlerine çarpık bakan, 17 yıldır ötekileştirme ve ayrıştırma üzerine siyaset yaklaşımı oluşturan bir anlayışın tezahürü olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı önce milletimizden özüre sonra da şehitlerimizin kanıyla sulanarak zaferle kazanılmış bu toprakların nimetleri sayesinde oturduğu büyükşehir belediye başkanlığı koltuğundan istifaya davet ediyorum.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP Yunusemre İlçe Başkanlığı'na Yalçın Arcak seçildi
CHP Yunusemre İlçe Başkanlığı'na Yalçın Arcak seçildi
DEMOKRASİ  ŞEHİTLERİ  EFES SELÇUK’TA SERGİ VE TİYATRO İLE ANILDI
DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ EFES SELÇUK’TA SERGİ VE TİYATRO İLE...

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()