Büyükelçinin eşi karantina odasını beğenmedi

Türkiye’nin Moğolistan Büyükelçisi Ahmet Yazal’ın eşi Kadire Zeynep Sayım Yazal testi pozitif çıkınca kendisine tahsis edilen karantina odasını beğenmedi.

04 Nisan 2020 - 12:09

Türkiye’nin Moğolistan Büyükelçisi Ahmet Yazal’ın eşi Kadire Zeynep Sayım Yazal ve oğlu, 28 Mart’ta Güney Kore’den uçakla Ulanbatur’a döndü ve ülkeye girişte yapılan testleri pozitif çıktı.

Test sonucunun pozitif çıktığını belirlenince Yazal ve oğluna özel bir oda tahsis edilerek karantinaya alındılar. Özel oda bir süre önce Çin’den dönen Moğolistan Cumhurbaşkanı’nın kullandığı odaydı.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, Moğolistan basınında, büyükelçinin eşinin önce karantinaya alınmasına karşı çıktığı ve odayı da beğenmediği yönünde haberler çıktı. Böyle bir konunun diplomatik kriz haline dönüşmesine de tepki gösterilen haberlerde “Böyle aşağılayıcı davranması kötü. Kendi ülkesinden özel uçak çağırıp gitsin” denildi.

Büyükelçi Yazal’ın da ailesinin evde karantinada tutulmasını önerdiği ancak olumsuz cevap verildiği belirtildi. Moğol basınında çıkan haberlerde odanın fotoğrafları kullanıldı.

 

Kaynak: sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir’den İzmir trafiğine altın dokunuşlar
Büyükşehir’den İzmir trafiğine altın dokunuşlar
Üçkuyular-Narlıdere metrosu için  imza atıldı
Üçkuyular-Narlıdere metrosu için imza atıldı

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()