BUCAKUT İl Afet Müdahale Planı’na alındı

ÜLKEMİZDE yaşanması olası afetlerde alarma geçmek için kurulan Buca Belediyesi’nin arama kurtarma ekibi BUCAKUT, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından İl Afet Müdahale Planı’na (TAMP-İzmir) dâhil edildi. Tamamı belediye personelinden oluşan 40 kişilik gönüllü ekip, gerekli durumlarda görev yapmak için sahada olacak.

21 Şubat 2022 - 16:15

Yaşamın her alanında hemşehrilerinin yanında olmak için çalışan Buca Belediyesi’nin bir yıl önce afet durumlarında hızlı müdahale edebilmek amacıyla kurduğu arama kurtarma ekibi (BUCAKUT), tüm eğitim süreçlerini başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldı. Tamamı belediye çalışanından oluşan 40 kişilik gönüllü ekip, doğal afetlere müdahale edebilecek kapasiteye sahip hale geldi.

İLK SINAVI ANTALYA’DA VERDİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’ndan yangın söndürme ve afet müdahale eğitimleri alan ekip, imzalanan protokol kapsamında ortak faaliyetlerde de yer aldı.  Sahadaki ilk sınavını Antalya’da yaşanan orman yangınlarında veren BUCAKUT, buradaki başarılı çalışmalarıyla yöre halkının da takdirini topladı.

BELEDİYEDE GENİŞ KAPSAMLI TATBİKAT

Buca Belediyesi’nin ana hizmet binasında bir ilki gerçekleştirerek vatandaşların da dâhil edildiği geniş kapsamlı bir tatbikat gerçekleştiren BUCAKUT, olası acil durumlar için eksikleri tespit etti. Ekipmanını tamamlayan BUCAKUT, AFAD’ın verdiği hafif arama kurtarma eğitimini de başarıyla bitirerek İl Afet Müdahale Planı’na alındı.

EĞİTİMLER SÜRÜYOR

Aynı zamanda AFAD’ın yerel düzeyde çözüm ortağı da olan BUCAKUT,  AFAD, İzmir İtfaiyesi ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içinde eğitim faaliyetlerine devam ediyor.

Bu haber 286 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karaduman,
Karaduman, "Daha da yaşanılabilir bir kent için çalışacağım"
Diyanet'e genel müdür yapılan Sedide Akbulut'un sicili kabarık çıktı
Diyanet'e genel müdür yapılan Sedide Akbulut'un sicili kabarık...

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()