Başkan Karakayalı, "2B arazisi ve hobi bahçelerinde yapılaşmaya müsaade etmeyiz"

Başkan Karakayalı, 2B arazisi ve Hobi Bahçesi hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

15 Nisan 2021 - 11:00

Karakayalı, 2B arazisi ve Hobi Bahçesi ile ilgili sıkıntılar yaşayan vatandaşların mutlaka belediyeye danışması gerektiğini belirterek vatandaşlara çağrı yaptı. Başkan Karakayalı, yasalara göre Hobi Bahçesi ve 2B arazilerinde inşası yasal olmayan yapıların, belediyeler tarafından yıkımının zorunlu olduğunu vurguladı.

“KARAR ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ’NE AİT”

Programda, 2B arazileri ve Hobi Bahçesi’ne ilişkin soruları yanıtlayan Başkan Karakayalı, kararın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından verildiğini ifade etti. Başkan Karakayalı “Ben kanun ne derse onu yaparım. Çünkü kanunlar ve devlet, yasalara uyulmadığı takdirde belediyemize yaptırım uygulayacağını söylüyor” dedi

“ÇÖZÜMÜN KİŞİSEL OLMADIĞINI ANLATTIM”

Konuya ilişkin olarak çözüm isteyen 30 vatandaşın, belediye binasına gelerek kendisini ziyaret ettiğini de belirten Başkan Karakayalı, “Vatandaşlarımıza sorunun çözümünün kişisel olmadığını anlattım. Kendilerine, ilgili müdürlük, valilik ve bakanlıktan tarafıma gelen resmi yazıyı da gösterdim. Bu taleplerini çözüm bulmak için diledikleri takdirde ilgili resmi kurumlara iletmeleri gerektiğini de belirttim” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

KEMALPAŞALILARA SESLENDİ

Başkan Karakayalı, programda son olarak, vatandaşlara yasal olmayan hiçbir işlemde bulunmamaları konusunda uyarılarda bulundu. Ayrıca, 2B arazileri ve Hobi Bahçeleri hakkında bilgi edinmek isteyen Kemalpaşalılara da belediyeye danışmaları konusunda ricada bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sedat Peker'in videosu sonrası İçişleri Bakanı Soylu'dan açıklama
Sedat Peker'in videosu sonrası İçişleri Bakanı Soylu'dan...
AKP'den Sedat Peker'in videolarıyla ilgili açıklama
AKP'den Sedat Peker'in videolarıyla ilgili açıklama

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()