Bakan Koca, "İki doz aşı yaptıranların sayısı 20 milyonu geçti"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılamada ulaşılan sayılara ilişkin, "İki doz aşısını yaptıranların sayısı 20 milyonu, en az bir doz aşısını yaptıranların sayısı 39 milyonu geçti" dedi.

20 Temmuz 2021 - 08:13

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılamada ulaşılan sayılara ve oranlara ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. İki doz aşısını yaptıranların oranının, 18 yaş üstü nüfusun yüzde 33'üne karşılık geldiğini bildiren Koca, şu bilgileri verdi:

"İKİ DOZ aşısını yaptıranların sayısı 20 milyonu geçti. Bu sayı, 18 yaş ve üstü nüfusun yaklaşık yüzde 33’üne karşılık geliyor. EN AZ BİR DOZ aşısını yaptıranların sayısı 39 Milyonu geçti. Bu sayı, 18 yaş ve üstü nüfusun yaklaşık yüzde 63’üne karşılık geliyor."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir açıklarında korkutan deprem
İzmir açıklarında korkutan deprem
Gelecek Partisi'nde istifa: 'Kimseye ait değilim'
Gelecek Partisi'nde istifa: 'Kimseye ait değilim'

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()