Alman Hükümeti Macron' a destek açıklaması yaptı

Alman hükümet sözcüsü Seibert yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan' ın Macron'a yönelik sözlerini 'küçük düşürücü' ve 'kabul edilemez' diye niteledi.

27 Ekim 2020 - 08:15

Alman hükümet sözcüsü Steffen Seibert, Berlin'de yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmauel Macron hakkında yaptığı açıklamalarla ilgili "Bunlar kesinlikle ve hiçbir şekilde kabul edilemez küçük düşürücü ifadeler" ifadelerini kullandı.

Seibert, "bunun özellikle de arka planında İslamcı bir fanatik tarafından işlenen cinayetin bulunması sebebiyle kabul edilemez olduğunu" da söyledi. 

DW Türkçe'nin aktardığına göre Seibert, Erdoğan'ın Berlin'deki Mevlana Camii'ne yapılan polis baskınına ilişkin eleştirilerine de yanıt verdi. Polisin yasalar ve hukuk çerçevesinde işini yaptığını savunan Seibert, "Almanya'da inancını barışçıl şekilde yaşayanlar, anayasal koruma altındadır" dedi.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas da bugün yaptığı açıklamada, Erdoğan'ın Macron'a yönelik açıklamalarını "saldırı" olarak nitelendirerek bu saldırıların "yeni bir dip nokta" olduğunu söylemişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bornova'nın Doğal Tarım Merkezi 1 yaşında
Bornova'nın Doğal Tarım Merkezi 1 yaşında
Efes Selçuk Belediyesi konutlardaki tadilatları aksatmıyor
Efes Selçuk Belediyesi konutlardaki tadilatları aksatmıyor

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()