AKP'li Özlem Zengin: Cemaatse cemaat, herkes ifadeye çağrılmalı

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Hiranur Vakfı'ndaki çocuk istismarına ilişkin Meclis'te yapılan tartışmada 'Annenin, babanın, failin ceza alması yetmez' dedi.

09 Aralık 2022 - 15:26

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’nin altı yaşındayken imam nikâhıyla 'evlendirildiğine' ve çocuk yaşta seneler boyu cinsel istismara maruz bırakıldığına dair haberler konusunda "Cemaatse cemaat, herkesin ifadeye çağırılması lazımdır" dedi.

Zengin, Meclis Genel Kurulu'ndaki tartılma sırasında, konuyu bir “memleket meselesi” olarak gördüğünü ifade ederek şöyle konuştu: "Annenin, babanın, failin ceza alması yetmez. Yakınları, bunu destekleyen, gören sosyal dokuda kim varsa cemaatse cemaat herkesin ifadeye çağırılması lazımdır" dedi.

"Bunu söyledikten sonra kapatmaya çalışmak diyorsunuz. Bunu reddediyoruz, kötü niyetli buluyoruz" diyen Zengin, sözlerine şöyle devam etti:

"Bunun en tepe noktaya kadar üzerine gidilmesini ifade ediyoruz. Bu memlekette çocuklar hepimizin. Çocuklarla alakalı birbirimizle yarış olamaz. Onun hakkını hukukunu hep birlikte korumalıyız. TBMM bu konuda ortak hareket etmek zorundayız."

Zengin, “Ben, kendi grup başkanımızla ve Sayın Cumhurbaşkanımızla da konuşarak, araştırma komisyonunu derhâl kuralım. Bu konuyla alakalı bize düşen ne varsa fazlasıyla yapalım” dedi.

Bu haber 63 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Soyer, “Bütün Romanları kucaklayarak yerelde çözüm üreteceğiz”
Soyer, “Bütün Romanları kucaklayarak yerelde çözüm...
Gökçeada Belediye Başkanı görevden alındı
Gökçeada Belediye Başkanı görevden alındı

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()