AK Partili Çankırı Esnaf Buluşması’nı değerlendirdi:

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk ekonomi politikalarının tartışıldığı ve taleplere karşılık bulduğu İzmir İktisat Kongresi bu kez Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın katılımıyla kentin esnaf ve sanatkarlarını ağırladı. AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı çağrısı üzerine İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Esnaf Buluşması’nı, “ Geçmişte ‘devlet Ankara’dan ibarettir’ algısı hükümetlerimiz ile değişti” sözleri ile değerlendirdi.

16 Eylül 2023 - 19:48

700 kişilik salonu hınca hınç dolduran 128 oda başkanı ve temsilcilerinin hazır bulunduğu Esnaf Buluşması’nda çalışma hayatının vatandaşın yararına dönük tüm talepleri mercek altına alındı.  2 saatlik zirvede Oda Başkanı Yalçın Ata’nın moderatörlüğünde vatandaşlar, sorunlarını merak edilenleri ve taleplerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’a iletme fırsatı buldu.

Ahilik Haftası kapsamında İzmir Milletvekili olarak böyle bir buluşmanın öznesi olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Çankırı yapılan zirveyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘milletin hizmetkarıyız’ ifadesiyle tanımladı.  Hükümet olarak ticaret ahlakına, dayanışmaya ve paylaşmaya dayanan ilkeler ile her daim esnaf ve sanatkârların yanında olduklarını dile getiren Çankırı, “Asırlar öncesinden bugüne uzanan, yeni nesillerin yoluna da ışık tutacak olan Ahilik geleneği, Türkiye Yüzyılı hedeflerine güvenli ve istikrarlı adımlarla yürüyen Türkiye’nin manevi muhafızı ve sağlam yapı taşlarından biri olmaya devam edecektir. Yoğun programlarına rağmen bizleri kırmayıp gelen Sayın Bakanımızın nezdinde gerçekleşen bu buluşma da oldukça verimli geçti. Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli kalemlerinden biri olan esnaf kardeşlerimizin yapılan toplantı ile sorunlarını ve taleplerini birinci ağza iletmeleri bugün vatandaş-devlet ele ele omuz olduğunun bir göstergesidir. Geçmişte ‘devlet Ankara’dan ibaret’ olduğu algısı hükümetlerimiz ile değişti. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir, ve her yerdedir. Dünyada artık referans olan ülke statüsündeyiz. Bu vesile ile biz her daim milletimizin yanındayız onların refahı için canla başla çalışıyoruz” dedi.

Bu haber 57 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEVA Partisi'nin Onaylı Spotify Hesabının Kapağında AK Parti Logosunun Yer Alması Gündem Oldu
DEVA Partisi'nin Onaylı Spotify Hesabının Kapağında AK Parti...
Sektörün En Prestijli Pet Fuarı İzmir’de Başladı
Sektörün En Prestijli Pet Fuarı İzmir’de Başladı

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()