AK Parti İzmir ailesi, Cemevi’nde vatandaşlarla oruç açtı

AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, AK Parti İzmir İl Yönetim Kurulu üyeleri ve AK Parti Konak Teşkilatı; Konak Cemevi’nde Muharrem ayı oruçlarını açtı. Milletvekili Bekle, birlik ve beraberlik mesajı verirken, AK Parti İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Hukuk Komisyonu Başkanı Gülşen Gezici, ‘’Rabbim yapılan ibadetlerini makamında kabul eylesin. Birliğimiz ve dirliğimiz daim olsun. Muharrem orucunda, Cemevlerine yapılan hain saldırıları şiddetle kınıyorum.’’ dedi.

05 Ağustos 2022 - 13:46

AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, AK Parti İzmir İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş ve Konak İlçe Teşkilatı, vatandaşlarla Konak Cemevi’nde oruçlarını açtı. Birlik ve beraberlik mesajları veren AK Partili Bekle, ‘’Aşura günü yüzyıllardır zulme karşı gerçek insan olmanın hakikatini andığımız son derece müstesna bir gündür. Aşura; ta'zim ve matem günü olduğu kadar direnişin, cesaretin, sadakatin, şehadetin tarihe altın harflerle yazıldığı bir gündür. Hakk'ı üstün tutarak zulme boyun eğmeme tavrını ümmete miras bırakan Kerbela bilinci, kıyamete kadar yol gösterici olacaktır. Mevlam yapılan ibadetleri dergah-ı izzetinde kabul eylesin. Bu vesile ile Ankara’da, Cemevleri’ne yönelik saldırıyı kınıyor, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyorum.’’ dedi.

AK Partili Gezici; ‘’Birlik ve beraberliğimize hiç kimse zarar veremeyecektir’’

‘’Bugün canlar ile Muharrem ayında Konak Cemevinde oruç açma lokmalarını paylaştık.’’ diyerek sözlerine başlayan AK Parti İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Hukuk Komisyonu Başkanı Avukat Gülşen Gezici ise, ‘’Rabbim yapılan ibadetlerini makamında kabul eylesin. Birliğimiz ve dirliğimiz daim olsun. Kerbela yasında tutulan oruçlar yapılan hizmetler Hâk katında kabul olsun. Muharrem ayı ırkı, mezhebi, meşrebi ve ideolojisi ne olursa olsun bütün Müslümanların asırlardır dinmeyen ortak hüznü ve ortak acısıdır. ‘Alevilik inancının temelinde insan vardır.’, ‘Her ne ararsan kendinde ara.’, ‘Hepimiz birimiz birimiz hepimiz için.’ gibi özlü sözlerin temeli de insandır. Hacı Bektaşi Veli’nin de dediği gibi ‘Yolumuz ilim, irfan ve insanlık sevgisi üzerine kurulmuştur.’ Bu vesile ile Muharrem orucunda Cemevlerine yapılan hain saldırıları şiddetle kınıyorum. Bu saldırılar birlik ve beraberliğimizi hiçbir zaman bozamamıştır ve bozamayacaktır da. Ülkemizin hoşgörülü anlayışlı ikliminde inançlarını yaşayan Alevi vatandaşlarımızla beraber, birlik ve beraberliğimize hiç kimse zarar veremeyecektir. Aşuremiz halktır, çok renkliliktir.  Bir aşure kazanındaki yemişler gibi renkleri yaşatarak, bu ülkede farklı renkler ile bir ve beraber yaşayacağız.  Anadolu toprakları sevgi ve hoşgörü ile harmanlanmıştır. Dilimiz sevginin dilidir. Alevi – Bektaşi felsefesi ‘Yetmişiki milleti bir nazarda gör’ anlayışı ile yoğurulur. Gelin canlar bir olalım, iri olalım diri olalım. Hiçbir zaman unutmayalım aşure kazanında olan çeşitlilik ve renklilik ile tatlanan lokmalar gibi bizler bir ve beraber olduğumuz sürece bu topraklar da konuşacağımız tek dil kardeşlik hoşgörü olacaktır.’’ ifadelerini kullandı.

2022/08/2022-08-05-13-47-25.jpg
2022/08/2022-08-05-13-47-25_1.jpg
2022/08/2022-08-05-13-47-26.jpg
2022/08/2022-08-05-13-47-26_1.jpg
Bu haber 332 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEVA Partisi'nin Onaylı Spotify Hesabının Kapağında AK Parti Logosunun Yer Alması Gündem Oldu
DEVA Partisi'nin Onaylı Spotify Hesabının Kapağında AK Parti...
Sektörün En Prestijli Pet Fuarı İzmir’de Başladı
Sektörün En Prestijli Pet Fuarı İzmir’de Başladı

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()