AK Parti’de flaş karar! Şengül açıkladı: 4 başkanla yola...

AK Parti'de flaş karar! Şengül açıkladı: 4 başkanla yola devam

Şengül, yapılan değerlendirmelerin sonucunda Buca, Balçova, Narlıdere ve Selçuk ilçelerinde de mevcut başkanlarla kongreye gidilme kararı alındığını ifade etti. Buca'da Mustafa Arslan, Balçova'da Evrim Özen, Selçuk'ta Sema Yeşilçimen ve Narlıdere'de ise Aslan Bilgi partiyi kongreye götüren isimler olacak.

09 Mart 2018 - 10:19

İZMİR - AK Parti'de Aydın Şengül'ün göreve gelmesinin ardından kongre takvimi kaldığı yerden devam ediyor. 

Partide 11 ilçede mevcut başkanlarla yola devam kararı çıkarken, 19 ilçe için ise değişim kararı alınmış, Genel Merkez tarafından görevlendirilen 5 koordinatör kente gelerek özel çalışma yapmıştı. 

Hazırlanan rapor Ankara'ya gönderilirken, İl Başkanı Şengül de soluğu Başkent'te almıştı. Şengül'den Ankara dönüşü çok önemli bir açıklama geldi. 

Şengül, yapılan değerlendirmelerin sonucunda Buca, Balçova, Narlıdere ve Selçuk ilçelerinde de mevcut başkanlarla kongreye gidilme kararı alındığını ifade etti. Buca'da Mustafa Arslan, Balçova'da Evrim Özen, Selçuk'ta Sema Yeşilçimen ve Narlıdere'de ise Aslan Bilgi partiyi kongreye götüren isimler olacak.

Böylelikle 30 ilçenin 15'inde mevcut başkanlarla yola devam edildiğini söyleyen Şengül, "15 ilçede mevcut başkanlarımızla yola devam ediyoruz. Bu ilçelerimizin 4'ünde kongrelerimizi tamamladık. Kalan 11 ilçede hızlı bir şekilde kongrelerimizi yapacağız. Geri kalan 15 ilçe için çalışmalarımız devam ediyor. Bunlar için temayüller yapıldı, kanaatler alındı, genel merkez ile istişarelerimiz sonucunda her ilçe için 3-4 aday Ankara'ya çağrılarak yapılacak mülakatlarla adaylarımız belirlenecek. Adaylar belirlendikten sonra da kongre takvimlerini açıklayacağız" dedi. 

DEMOKRASİ GÜÇLENİYOR, PARTİMİZ GÜÇLENİYOR 
Geçtiğimiz hafta sonu itibariyle ilçe kongrelerine start verdiklerini hatırlatan Başkan Şengül, Bergama, Kınık, Beydağ ve Kiraz ilçelerinin kongrelerinin büyük bir coşkuya sahne olduğunu söyledi. 9 Mart Cuma günü Bayındır, 10 Mart Cumartesi günü Seferihisar ve Karabağlar, 11 Mart Pazar günü ise Menderes ve Torbalı ilçelerinin kongrelerini yine büyük bir coşkuyla gerçekleştireceklerini ifade eden Şengül, "Kongrelerimiz, demokrasiyi güçlendiren, partimizi güçlendiren, 2019'daki seçimlere güçlü bir şekilde girmemizi sağlayacak olan ve 2023 hedeflerine de emin adımlarla yürümemize vesile olacak olan kongrelerdir. Kongrelerimiz, millet egemenliğinin, millet iradesinin ve millet iktidarının kaynağıdır. Daima milletimizin yanında olmaya, milletimizin dilini konuşmaya, milletimizle olan gönül bağımızı korumaya devam edeceğiz. Ben şimdiden tüm kongrelerimizin İzmir'imize, ve kıymetli hemşerilerimize hayırlar getirmesini diliyorum. Görev almayanlara, bayrağı başka dava arkadaşlarına devredenlere teşekkür ediyor, yeni görev alanlara da üstün başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Siyasetinde de Kadının Adı Yok
İzmir Siyasetinde de Kadının Adı Yok
CHP'de Gün MYK Günü
CHP'de Gün MYK Günü

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()