20 yaş altı ne zaman sokağa çıkacak?

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkacakları günlerle ilgili bilgiler vermişti. 

09 Mayıs 2020 - 18:23

Buna göre 65 yaş üstü yurttaşlar 10 Mayıs (yarın) pazar günü saat 11-15 arası sokağa çıkacak. Yürüme mesafesiyle tahditli olarak sokağa çıkabilecek olan yurttaşların bu süre zarfında birbirleriyl yakınlaşmaktan kaçınmaları ve maskelerini kullanmaları uzmanlar tarafından öneriliyor.

20 yaş altı vatandaşlar ise 2 grup halinde evden çıkabilecek. İlk olarak 0-14 yaş arasındaki gençler 13 Mayıs Çarşamba günü 11-15 saatleri arasında yürüme mesafesinde kalarak evlerinden dışarı çıkabilecek. 15-20 yaş arasındaki gençler ise 15 Mayıs Cuma günü aynı saatlerde ve aynı şartlarda biraz olsun nefes almak için dışarı çıkabilecek.


Uzmanlar bütün yaş gruplarının maskelerini kullanarak mümkün olduğunca birbirlerinden uzak durmalarını tavsiye ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()