Türkiye’deki  İlk İzmir’de Yaşandı

Türkiye'deki  İlk İzmir'de Yaşandı

Türkiye’deki ilk ve tek sanat terapisi olan Dr. Burcu Bostancıoğlu’nun, İzmir Büyükşehir Belediyesi Yetişkinler İçin Sanat Terapisi Atölyesi’nde verdiği eğitimin çalışmaları sergi oldu.

22 Nisan 2018 - 15:22 - Güncelleme: 22 Nisan 2018 - 15:36

Sergi Geliri 12 Gencin Eğitimini Karşılayacak

19 Nisan-22 Nisan arasında İzmir Sanat’ta ziyaretçilere açık olan sergide  dışavurumcu bir terapi yöntemi olan, Türkiye'de Yerel Yönetimlerden ilk defa İzmir Büyükşehir Belediyesi ile çalışılan ve yaklaşık 6 aydır bilimsel anlamda kullanılan sanat terapisi programının ara sergisi yapıldı. Ziyaretçilerin büyük beğenisini alan sergideki çalışmalar sosyal sorumluluk çalışması için satışa sunuldu. Bostancıoğlu resimlerin satışından elde edecek gelirin Bir Umut Ol Projesi kapsamında 12 madde bağımlısı gencin eğitim masrafları için kullanılacağını belirtti.  


 

Kadın Enerjisi konulu Yaratıcı Sanat Terapisi tekniklerinin kullanıldığı atölyeye katılan kadınların dünyaya bakış açılarını imgeler aracılığıyla belirlemek ve farkındalık yaratmanın amaçlandığı belirten Bostancıoğlu: “Sanatla terapi yaşamın bir çok alanında ve kesiminde uygulanmasının yanı sıra dünyanın her yerinde önem taşıyan ‘Kadınlar’ üzerinde çalışmalarda yoğunlaşmaktadır. Yaşamın var olmasından bu yana kadın var olma mücadelesi vermektedir. Kadın toplumsal yaşamda ‘ben’ olarak nesne olmaktan çıkıp özne olmaya çalışmakta kişiliğini değiştirip geliştirmeye çalışırken yeniden nesneleşmektedir. Kadınların kendilerini ve yarattıkları imgelerin belirlenmesi kadınların içinde bulundukları durumlara yönelik farkındalık oluşturması gerekmektedir.” diyerek serginin önemi hakkında bilgi verdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()