SELÇUK YAŞAR SANAT GALERİSİ’Nİ ZİYARET ETTİLER

SELÇUK YAŞAR SANAT GALERİSİ’Nİ ZİYARET ETTİLER

Resmi temaslar için İzmir’de bulunan Lüksemburg Ankara Büyükelçisi Georges Faber ve eşi Barbara Faber, Lüksemburg İzmir Fahri Konsolosu Feyhan Yaşar’ın davetiyle Selçuk Yaşar Müzesi ve Sanat Galerisi’ni ziyaret etti.

18 Mayıs 2017 - 09:15

Müzede yer alan daimi sergi ile sanatçı Hasan Kıran’ın galeride açılan “Söylenceler” isimli sergisini gezen büyükelçi ve eşi resimlere hayran kaldıklarını belirtti. Müzenin anı defterini de imzalayan Büyükelçi Georges Faber deftere sergi için: “Türk sanatçının olağanüstü koleksiyonunun yer aldığı unutulmaz bir seyirdi.” yazdı. Selçuk Yaşar Müzesi ve Sanat Galerisi’nin ardından Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın da destekçileri arasında bulunduğu İzmir Smyrna Agorası kazı alanını ziyaret eden Büyükelçi Georges Faber, yetkililerden tarih ve kazı çalışmaları konularında bilgi aldı. Tarihle yakından ilgilendiğini söyleyen Büyükelçi Faber, Agora’nın tarihi dokusundan ve İzmir’in köklü tarihinden etkilendiğini belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Azraille Dans Büyük Beğeni Topladı
Azraille Dans Büyük Beğeni Topladı

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()