“ÇOÇUK SUSAR SEN SUSMA”

“ÇOÇUK SUSAR SEN SUSMA”

Ege Üniversitesi Karikatür ve Mizah Topluluğu’nun (EKAMİT) çocuk istismarına dikkat çekmek için düzenlediği “Çocuk Susar Sen Susma” isimli sosyal sorumluluk projesi Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti.

21 Nisan 2017 - 14:15

Etkinlikte insanları çocuk istismarına karşı bilinçlendirmeyi amaçlayan topluluk, üzerinde sloganların bulunduğu iki yüze yakın balonu gökyüzüne bıraktı.Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın katılımıyla gerçekleşen proje 23 Nisan Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlendi. Başkan Atila, “Bu projeye bir farkındalık ortaya koymak için destek verdim. Kız çocuklarının küçük yaşta evlenmelerine karşı halkı bu konuda bilinçlendirmek bizim temel amacımız. Gençlerimizin sosyal sorumluluk projeleri ile geleceğe daha iyi bakabilmelerini hedefliyoruz. Ailelerin de çocuk istismarı gibi yaşanan bu tarz durumlarda seslerini duyurmalarını ve çocukları adına savaşlarını istiyoruz” diye konuştu.Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğrencisi ve EKAMİT Genel Koordinatörü Yusuf Baziki , “Projemizin ismi ‘Çocuk Susar Sen Susma’. Bu sloganımızla çocuk yaşta gelin olan kız çocuklarımız için velilere mesaj vermeye çalıştık. Onlar çok erken yaşta evlendikleri için kendilerini savunamıyorlar. Söz hakkına sahip değiller. Yani onlar susuyor ama velilerin, bizlerin, yetişkinlerin susmaması gerekiyor” dedi.Etkinliğin düzenleyicilerinden Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü öğrencisi ve EKAMİT üyesi Alev Turan ise “Çok güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Umarım birkaç kişide de olsa farkındalık uyandırabilmişizdir” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x

AZRAİLLE DANS Film Fragmanımız Yayında. 25 Mayısta vizyona girecek olan filmimize 7 den 70 e herkesi bekliyoruz. www.azrailledansfilm.com @pelinsinan @tugbaozay10 @sinanbengier @yukselti @gaziseker @estrellacasado @gokhanoguztimurofficial #movie #movies #film #tv #camera #cinema #fact #didyouknow #moviefacts #cinematography #screenplay #director #actor #actress #act #acting #movienight #hollywood #netflix #heartsonfire #rockyiv #scarymovie #pamelaanderson #jennymccarthy #davidzucker #blonde #thering #nosleep #arielwinter #celebrity

Azraille Dans (@azrailledansfilm)'in paylaştığı bir gönderi ()